A kecskeméti Pilze-Nagy Kft jobbára gombaalapanyaggal működő biogáz üzeménél nagy igény jelentkezett a napi kb. 40m3 fermentlé szeparálására. A cél a végtározók tehermentesítése. Az automatizált rendszer kiépítését komoly tervezőmunka előzte meg, a végeredmény önmagáért beszél.
A fermentor tetején lévő túlfolyóból kb. 50 m után egy csigaszivattyúba kerül a szubsztrátum. A szivattyú felépítéséből adódóan érzéketlen az idegenanyagokkal szemben, akár nagyobb kődarabok sem akasztják meg, biztos működést garantál. Innen egy tolózáraknán keresztül jut át a szeparátorhoz a fermentlé. Téli üzemben a csigaszivattyú ezt a szakaszt "visszaszívja" annyira, hogy ne legyen fagyásveszély.
Kompakt, nyitható, teljesen rozsdamentes acél szeparátor
A szeparátor egy kompakt szűrőbetétes csigaprés, 0,5-15%-os szárazanyagtartalmú bemenő anyagokat tud feldolgozni. A kapott szilárd fázis szárazanyagtartalma átlagosan 25-35%-os lehet, de esetenként akár 50% feletti eredmény is elérhető. A szeparátor főbb műszaki tulajdonságai: Teljesen rozsdamentes acél kivitel Meghajtó adapter csúszógyűrűs tömítéssel Nyitható présház, gyorscsatlakozóval Kémlelőnyílás a betöltőrészben és a szűrőházban Ide kattintva még többet tudhat meg a szeparátorunkról. |
A képre kattintva galéria nyílik! |
Automatizált rendszer, gondos tervezés
A szeparátor egy saját tervezésű acélszerkezetre került fel. Nyomásmérővel figyeli a vezérlés, hogy milyen intenzitással dolgozhat a frekvenciaváltóval szabályozott csigaszivattyú. A szilárd fázis a korábbi almostrágya tárolóba, a híg fázis pedig egy átemelőaknába kerül. Az aknában úszótökös megoldás helyett a sokkal pontosabb és üzembiztosabb nyomásmérésen alapuló szintvezérlést alkalmaztunk. A hígtrágyatárolókba ebből az aknából kerül át a szeparált fermentlé.
A képre kattintva galéria nyílik!